כלי גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס

אחד הכלים החדשניים והמתקדמים שמציעה גוגל הוא כמובן הכלי גוגל אנליטיקס. כלי זה הינו מערכת מיוחדת המספקת לבעלי אתרי האינטרנט מידע סטטיסטי חשוב אודות האתר שלהם. בעזרת המערכת יכולים בעלי האתר לקבל פרטים בנוגע למספר הגולשים שביקרו בו, לזמן שהייתם בכל עמוד, למקום ממנו הם באים ועוד. נתונים אלה יכולים לסייע בקידומו של האתר, בהתאמת התוכן והאתר כולו לצרכיו של קהל היעד ובכך גם להצלחתו הרבה יותר של העסק או הצלחתה של החברה.

Google-Logo

יתרונות גוגל אנליטיקס

הכלי החדשני של גוגל, גוגל אנליטיקס, מאפשר, כאמור, לבעלי אתרים לבחון את האתר שלהם לעומק, להפיק בעזרת המערכת עצמה דוחות סטטיסטיים שונים ולעקוב אחר מדדים הקשורים לאתר בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף. השימוש בגוגל אנליטיקס פשוט וקל מאד, זוהי מערכת ידידותית במיוחד המספקת את המידע הרלוונטי לבעלי האתר ובתוך זמן קצר, מיד לאחר שתילת קוד גוגל באתר עצמו. בעזרת הדוחות המופקים על ידי המערכת ניתן לבדוק את הגולשים באתר, ולבצע פלח שוק. אפשר לראות מהיכן הם הגיעו, האם הם גולשים חוזרים (כלומר, נכנסו אל האתר בעבר), אילו עמודים עניינו אותם יותר (שהו בהם זמן רב) ואילו פחות. הדוחות, המופקים במערכת, בוחנים את המדדים החשובים ביותר בעזרתם ניתן לבדוק את מידת הרלוונטיות של האתר, מידת היעילות שלו.

קבלת מידע רלוונטי ודוחות סטטיסטיים שונים

בעזרת גוגל אנליטיקס אפשר ללמוד על הגולשים באתר, על התנועה בו ועל ההתייחסות לתוכן שבו. גוגל אנליטיקס מלמד את בעלי האתר האם ועד כמה התוכן שמופיע בעמודי האתר השונים מעניינים את הגולש ומספקים לו את המידע הנדרש לו. בנוסף, האם הגולשים הגיעו לאתר באמצעות מנוע חיפוש ואם כן איזה. המדדים שנבדקים בגוגל אנליטיקס מתייחסים גם אל התנהגותם של הגולשים, כמה זמן נמשך כל ביקור שלהם באתר וכל ביקור בעמוד מסוים ועוד. מערכת סטטיסטית חשובה זו מחליפה את המערכות שהוצעו בעבר, מערכות שעלותן החודשית הייתה גבוהה יחסית. במקומן מוצעת הגוגל אנליטיקס, מערכת חינמית המספקת את הנתונים החשובים ביותר, נתונים אמינים ומדויקים מאד.

קבלת המידע עוזרת לשפר את האתר, במידת הצורך, ולהתאים בצורה נכונה יותר אל הגולשים בו. אתר שמותאם נכון, אתר שפונה בצורה הטובה ביותר אל קהל היעד שלו ומספק לו את הנתונים הרלוונטיים והחשובים לו, יזכה לביקורים חוזרים ולכניסה של גולשים רבים. השימוש בדוחות באופן קבוע ואחת לתקופה הוא חלק בלתי נפרד מקידום האתר, הכולל כלי קידום נוספים, חשובים ויעילים לא פחות.

לסיכום

גוגל אנליטיקס הוא ללא ספק אחד הפתרונות המובילים המשמשים בעלי אתרים רבים, פתרון המציע כלי ידידותי מאד, כלי שבוחן מספר מדדים שונים, שיחד מספקים את המידע הנדרש. אפשר להשתמש במערכת זו בעזרת חברות המתמחות בקידום אתרים או באופן עצמאי בכמה צעדים פשוטים.