כלי מנהלי אתרים

כלי מנהלי אתרים של גוגל

ניהול אתר מצריך התייחסות לפרמטרים רבים, כדי לבחון את מידת יעילותו של האתר ואת מידת הרלוונטיות שלו. חלק מהכלים מבצעים ניתוחים סטטיסטיים הבודקים את תנועת הגולשים באתר מהיבטים שונים, חלק אחר בודק באילו מילות מפתח כדאי להשתמש כדי לקדם את האתר וכן הלאה. אחד הכלים החשובים, לצד מבחר הכלים האחרים המוצעים על ידי גוגל, הוא כלי מנהלי האתרים. כלי מנהלי האתרים של גוגל –Google Webmaster Tools הינו כלי  שימושי, פשוט וידידותי המסייע למנהל האתר לבצע פעולות שונות באתר עצמו ולבחון אותו בעזרתם של מספר כלים חדשניים.

Google-Logo

כיצד זה עובד

כלי מנהלי האתרים של גוגל, ששימש בעבר את העוסקים בתחום כדי לבחון האם ישנן תקלות באתר הנבדק ואם כן, באילו תקלות מדובר, משמש כיום את מנהלי האתרים עצמם ומספק להם מידע חשוב שעוזר בקידומו ובהצלחתו של האתר. לפני שמתחילים בבדיקה יש להזין את כתובת האתר שאותו מנהלים ולחבר אותו אל מערכת כלי מנהלי האתרים על ידי הוספת קובץ HTML. כלי זה מספק נתונים חשובים במיוחד למנהל האתר ועוזר לאתר תקלות ובעיות שונות הקשורות אל האתר מול גוגל, מנוע החיפוש המרכזי שמולו עובדים. בעזרת הכלי ניתן לבדוק את ה –HTML של האתר, תוך התייחסות אל פרמטרים כמו תיאור מטה, תווית כותרת ועוד. כמו כן, אפשר לבחון את הקישורים הפנימיים המצורפים לאתר ואת מידת היעילות שלהם. בניית קישורים פנימיים היא חלק בלתי נפרד מקידום האתר. בחינתה יכולה לבדוק האם ועד כמה היא אכן בנויה כהלכה והאם ישנן בעיות מסוימות הקשורות אליה, אל הקישורים הפנימיים שבאתר.

כלי זה יכול לעזור גם בזיהוי בעיות הקשורות לפריצה לאתר. אפשר לבחון את בעיות האבטחה של האתר, במידה ואלו קיימות, ולזהות פריצה שבוצעה על ידי זיהוי קוד שהושתל בו. מלבד זאת אפשר לבחון פרמטרים נוספים וחשובים לא פחות, כמו הקצב שבו עובד האתר, נתונים מובנים שיכולים לשפר את מיקומו של האתר במנוע החיפוש וחשיפתו לקהל רב יותר של גולשים ועוד. ניצול נכון של הכלי ופנייה אל המומחים בתחום, אל מקדמי אתרים שמכירים ויודעים כיצד לעבוד את מערכת זו, היא הדרך הנכונה ביותר להביא לחשיפתו הרבה של האתר ולספק לגולשים בו את המידע שבו הם מעוניינים או את השירות הרלוונטי להם. ללא תקלות מיותרות או בעיות כלשהן, שיכולות להשפיע על כך במהלך הדרך.

לסיכום

כלי מנהלי האתרים של גוגל מספק מידע רב וחשוב מאד אודות האתר ונחשב לכלי עוצמתי במיוחד. שימוש נכון בו, בחינת הפרמטרים המוצגים בו ובמקביל גם פנייה אל העוסקים בתחום, יכולים לשפר את מיקומו של האתר במנוע החיפוש ולהפוך את האתר לרלוונטי הרבה יותר. כלי זה עוזר למנהלי האתרים להיות עם "יד על הדופק", להישאר מעודכנים בכל עת ולבחון את האתר שלהם בעזרת כלים אמינים מאד.