אופטימיזציית אתר

אופטימיזציית אתר

 

אתרי האינטרנט משחקים תפקיד חשוב מאד בתחרות בין בתי העסק והחברות השונות בשוק כיום. לאתר האינטרנט של כל חברה, עסק או ארגון, היכולת להשפיע באופן משמעותי על הצלחתו או על הצלחתה, אולם כדי שיעשה זאת עליו להיות מותאם אל הגולשים, אל הלקוחות הפוטנציאליים ובעיקר אל מנועי החיפוש. אופטימיזציית אתר – SEO הינו אחד מכלי הקידום הקיימים כיום, המתאימים את האתר עצמו אל הזירה ויוצרים את הקשר הנכון שבין תוכנו של האתר למטרות אותן יש להגשים.

 

 

links

 

מהי אופטימיזציית אתר?

 

אופטימיזציית האתר נעשית במסגרת קידומו של האתר, על ידי אנשי מקצוע המתמחים בקידום אתרים. לאחר שנבנה האתר, לאחר ששילבו בו אלמנטים וויזואליים אטרקטיביים ולאחר שהוחלט מהן מטרותיו ומהם ההישגים שאותם רוצים להגשים, מגיע שלב התאמתו של האתר אל מנועי החיפוש ואל זירת האינטרנט כולה. כדי למשוך כמה שיותר גולשים אל האתר, אל העסק עצמו, וליהנות מהצלחה רבה יותר, יש לבחון את האתר ואת מידת ההתאמה שלו אל צרכי הגולשים ואל הפלטפורמה שבה הוא נמצא. אופטימיזציית אתר נעשית בכמה חזיתות ובכמה דרכים. ראשית, יש לכתוב קוד מתאים, המשמש כמעין שלד לאתר כולו. אופטימיזציית קוד נעשית בהתאם לכללים ברורים שנקבעו על ידי ה –W3C ארגון בינלאומי האחראי על תקנים בינלאומיים הקשורים לשימוש בקודי אתרים.

 

לצד אופטימיזציית הקוד, נעשית גם אופטימיזציה לתוכן האתר. התוכן לוקח חלק בלתי נפרד, וחשוב מאד, מאתרים רבים. פעמים רבות הוא משמש כאלמנט המרכזי והעיקרי שבו. הוא מספק מידע לגולשים, ללקוחות הפוטנציאליים או הקיימים, וגם מהווה כמעין ערך מוסף. במסגרת תהליך האופטימיזציה לאתר, יש לבחון את עמודי התוכן שבו, לבדוק את מידת הרלוונטיות שלהם אל הגולשים ועד כמה הם נגישים לגולש. חשוב שהתוכן יהיה קריא, אמין וידידותי. חשוב שהוא יפנה באופן ישיר אל קהל הגולשים ויספק להם את המידע, שלשמו נכנסו אל האתר. מעבר לתוכן ולקוד האתר, יש לבחון גם את מראה האתר כולו ולבצע אופטימיזציה טכנית, כללית. יש להוסיף תמונות מתאימות, סרטונים וגם לוודא שהתוכן קריא והטקסט עצמו, כפי שהוא מופיע באתר, ברור לקורא.

 

יתרונות האופטימיזציה

 

לא בכדי נחשב תהליך אופטימיזציית האתר לאחד התהליכים החשובים ביותר במסגרת בנייתו וקידומו של האתר. תהליך האופטימיזצייה, המתייחס הן לקוד האתר, הן לתוכן שלו והן למראה שלו יכול להשפיע לחיוב על מיקומו של האתר במנועי החיפוש. שימוש נכון במילות מפתח ובקוד מתאים משפרים את מהירות סריקתו של האתר על ידי מנועי החיפוש וגם הופכים אותה למדויקת יותר. ומכיוון שמרבית הגולשים גם כך מגיעים אל אתרי האינטרנט דרך מנועי החיפוש, ישנה חשיבות רבה מאד לתהליך, ובתנאי שמתנהל על ידי המומחים בתחום, הפועלים בהתאם לכללי הקידום ויודעים כיצד לבצע את התאמתו של האתר בצורה הנכונה ביותר.