בניית מערך קישורים

בניית מערך קישורים

ישנן לא מעט דרכים לקדם אתר במנועי החיפוש ולחשוף אותו לכמה שיותר גולשים, לקוחות פוטנציאליים. אחת מהן היא בניית מערך קישורים. שימוש נכון ומושכל בשיטה זו יכולה להביא להצלחתו של העסק, להצלחתה של החברה בעלת האתר, ובעיקר להביא אליו גולשים רבים, שנחשפו אליו בתוצאות החיפוש, באחד מהמקומות הראשונים. בניית מערך קישורים הינו חלק מאסטרטגיית קידום האתר, המשלבת במסגרתה אלמנטים נוספים של קידום, שיחד מגשימים את המטרה המרכזית – קידומו של האתר בגוגל.

 

09

 

כיצד זה נעשה

בניית מערך הקישורים לאתר נעשית על ידי מקדמי אתרים מקצועיים, השמים דגש רב מאד על איכות הקישורים ומידת הרלוונטיות שלהם. לפני שמתחילים בבנייה יש לבחון תחילה את הצרכים הקיימים, את מטרותיו ויעדיו של האתר. בהמשך, יש לבחון את המתחרים. אפשר להיעזר לשם כך בתוכנות מיוחדות הסוקרות את מילות המפתח של מתחרים אלה ובוחנות את האתר ואת מידת האטרקטיביות שלו. עתה אפשר להתחיל בבניית מערך הקישורים. מערך קישורים זה צריך לכלול אתרים ועמודים שונים בעלי דירוג גבוה, כלומר, ממוקמים בראש רשימת תוצאות החיפוש בגוגל.

בנוסף, יש לכלול גם אתרים רלוונטיים, אתרים מקצועיים יותר שיכולים לעזור במיתוגו של האתר עצמו. אלה יכולים להיות פורומים שונים, למשל, בהם מקיימים דיונים הנוגעים לתחומי האתר, אתרי אוניברסיטאות או מכללות מובילות ועוד. אפשרות שלישית, הנחשבת גם היא למקובלת כיום היא על ידי כתיבת פוסטים בפורומים שונים וגם בבלוגים, פוסטים מקצועיים ורלוונטיים שיספקו ערך מוסף לגולש וימשכו אותו אל האתר, שאותו הם מקדמים.

 

חשוב לשים לב

בניית מערך הקישורים חשוב שתעשה כאמור תוך התייחסות למידת איכותם של הקישורים ומידת הרלוונטיות שלהם. בניית מערך קישורים לא מתאימים עשויה לפגוע באופן ממשי במיקומו של האתר, שאותו מעוניינים לקדם. ולכן, מעבר לפנייה אל המומחים בתחום, יש לוודא שמערך הקישורים מדויק ומתאים ואכן יכול להביא להצלחתו של העסק ולקידומו של האתר. מומלץ להימנע מלשלב קישורים לאתרים שאינם עולים כלל בתוצאות החיפוש. כדאי גם להימנע להוסיף קישורים לאתרים הכוללים קישורי ספאם בעמוד הבית שלהם. שילוב של לינקים לאתרים כאלה עשוי להפוך את הקישור לאתר הרלוונטי לספאם ובכך גם לפגוע במיקומו. מומלץ לשלב אך ורק קישורים מאתרים העוסקים ומתקדמים באותו התחום של האתר. קישורים לאתרים לא רלוונטיים יפגעו באתר ולא ישיגו את המטרה. יש להקפיד על קישורים טבעיים, שנכללים בצורה מושלמת בתמהיל הקישורים של האתר. שילוב נכון של כולם יאפשר לקדם את האתר באופן הנכון ולהפוך את תהליך העבודה עצמו ליעיל הרבה יותר.

 

לסיכום

בניית מערך קישורים בצורה נכונה ובעיקר גם חכמה תביא להגשמת מטרותיו של האתר ולקידומו במנוע החיפוש. הימנעות משילוב קישורים לא רלוונטיים ולא מתאימים היא הדרך הנכונה לעשות זאת, וזאת לצד שילוב קישורים חזקים, בעלי מיקום גבוה וגם כאלה העוסקים בתחום זהה.